Tiskové zprávy

Slouží k zařazení do kategorie Tiskové zprávy v levém sloupci.

Organizace, která je autorem koncepce Ethnic Friendly zaměstnavatel získala titul neziskovka roku 2013

IQ Roma servis je nejúspěšnější neziskovka v České republice

Praha - IQ Roma servis, o. s. byl oceněn jako nejúspěšnější velká nezisková organizace v České republice. Veřejné ocenění si zástupci sdružení převzali na slavnostním vyhlášení konaném na půdě Senátu Parlamentu ČR ve čtvrtek 7.  listopadu 2013.

CERTIFIKACE NOVÝCH ETHNIC FRIENDLY ZAMĚSTNAVATELŮ

Slavnostní certifikace nových Ethnic Friendly zaměstnavatelů

Ocenění zaměstnavatelů, kteří se nebojí zaměstnat etnické menšiny (Praha)

Značka Ethnic Friendly zaměstnavatel v Bulharsku.

Ve dnech 21. – 25. 7. 2013 absolvovali dva z našich expertů pracovní cestu do Bulharského Kuklenu. Předmětem cesty bylo předání know-how a veškerých potřebných informací, které naši Bulharští partneři z neziskové organizace Indi Roma budou potřebovat k zavedení značky podobné jako je Ethnic Friendly zaměstnavatel.
Značka ponese název Ethnic Tolerant employer. Bude sloužit stejně tak jako její česká předloha k ocenění zaměstnavatelů s rovným přístupem k příslušníkům etnických menšin.

Značku Ethnic Friendly získalo sedm nových zaměstnavatelů

Praha, 17.10. - Ve středu 17. října 2012 byla dalším sedmi zaměstnavatelům udělena značka Ethnic Friendly. Toto ocenění, pravidelně udílené již od roku 2007, získaly v pražském Goethe Institutu stejně jako v loňských ročnících společnosti z nejrůznějších oblastí podnikání.

Devět nových zaměstnavatelů bylo oceněno značkou Ethnic Friendly

Značka Ethnic friendly zaměstnavatel, kterou bylo oceněno na čtyřicet subjektů v republice, byla v úterý 15. listopadu 2011, udělena v pražském Domě národnostních menšin dalším devíti firmám; toto ocenění obdržely následující subjekty: Trutnovská zeleň, o.p.s., Martin Sysel – třídění odpadu, Café Rozmar - Rozmarýna, o.p.s., Ethnocatering - InBaze Berkat, o.s., Mamacoffee, s.r.o., AK Tomáš Rašovský, Aramark, s.r.o., Bespro, s.r.o., CF sociální firma, s.r.o.

Zaměstnavatelé převezmou certifikát stvrzující jejich férový přístup

Dne 19. října 2011 budou v Muzeu romské kultury od 11 h slavnostně certifikováni tři noví zaměstnavatelé značkou Ethnic Friendly zaměstnavatel, kterou uděluje občanské sdružení IQ Roma servis. Zaměstnavatelé se tak připojují k dalším již dříve oceněným společnostem, které nemají obavy se veřejně přihlásit k zásadě rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem.

Klip „Neviditelní“, upozorňující na předsudky vůči pracujícím Romům, od září v České televizi

Během celého podzimu 2011, počínaje 9. zářím, můžete na kanálech České televize shlédnout spot „Neviditelní", který je produktem spolupráce neziskové organizace IQ Roma servis a reklamní agentury Ogilvy&Mather Morava. Spot se snaží s nadsázkou poukázat na negativní předsudky, jež často provází romskou menšinu a předat majoritní společnosti sdělení, že Romové pracují a pracovat chtějí.

Slavnostní certifikace nových Etnic Friendly zaměstnavatelů

16. března 2011 budou v Evropském domě v Praze od 10 h slavnostně certifikováni čtyři noví zaměstnavatelé značkou Ethnic Friendly zaměstnavatel, kterou uděluje na základě odborného šetření občanské sdružení IQ Roma servis. Zaměstnavatelé se tím připojují k dalším 21 subjektům z různých profesních odvětví hlásícím se k zásadě rovného zacházení s obyvatelstvem etnického původu ve své personální praxi.

Policie v Jihomoravském kraji odmítá diskriminaci

Další institucí s certifikátem Ethnic Friendly zaměstnavatel se stalo Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje. Nestátní nezisková organizace IQ Roma servis zde provedla šetření, jež potvrdilo, že na pracovišti nedochází k žádnému diskriminačnímu jednání.

Značka EFz byla prezentována na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2010

Brno – V pondělí 13. 9. 2010 v 11:30 h se bude v rámci zahájení Mezinárodního strojírenského veletrhu (13. – 17. 9. 2010) konat tisková konference ke značce Ethnic Friendly zaměstnavatel (EFZ), která bude na veletrhu prezentována. Tisková konference proběhne v prostorách stánku Ethnic Friendly zaměstnavatel v pavilonu A1 (stánek 005A). Na tiskové konferenci promluví zástupci občanského sdružení IQ Roma servis a dále 1.
Syndikovat obsah