Puellae cantantes

Barbora Hylánová 
Puellae cantantes - dívčí pěvecký sbor, Litoměřice
www.puellae.cz

 Dívčí pěvecký sbor Puellae cantantes, který se přihlásil o možnost získat značku Ethnic Friendly zaměstnavatel, sídlí ve městě s bohatou historií, v Litoměřicích.

Puellae cantantes neboli „Zpívající dívky“ je úspěšný pěvecký soubor, který má v Litoměřicích již dlouhou tradici. Jeho členky jsou dívky různých věkových kategorií, zařazeny v přípravných souborech a v hlavním souboru.

Při řešení otázky, jak získat finanční prostředky pro činnost souboru, vznikla myšlenka v rámci sdružení zaměstnat občany Litoměřic, kteří patří do skupiny znevýhodněných na volném trhu práce. Většina z nich jsou lidé, kteří mají nějaký zdravotní handicap. Činnost, kterou se zaměstnanci zabývají, je úklid veřejných prostor města.

V současné době má sdružení 10 zaměstnanců, z nichž je 7 zdravotně postižených a je mezi nimi i jedna Romka, která zde pracuje již více jak rok. „ Pan Hylán mi jednou řekl, že mi sežene práci a to také udělal. Jsem po dlouhé době zaměstnaná a jsem tady spokojená,“ svěřila se nám v rámci šetření Helena Tirpáková.

Výsledkem šetření, jehož součástí byl rozhovor s předsedou a třemi zaměstnanci, bylo to, že 30. 11. 2011 jsme Občanskému sdružení Puellae cantantes udělili značku Ethnic Friendly zaměstnavatel.