Zaměstnavatelé převezmou certifikát stvrzující jejich férový přístup

Dne 19. října 2011 budou v Muzeu romské kultury od 11 h slavnostně certifikováni tři noví zaměstnavatelé značkou Ethnic Friendly zaměstnavatel, kterou uděluje občanské sdružení IQ Roma servis. Zaměstnavatelé se tak připojují k dalším již dříve oceněným společnostem, které nemají obavy se veřejně přihlásit k zásadě rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem.

Certifikáty Ethnic Friendly zaměstnavatel převezmou zástupci za DI industrial spol. s r.o., IMI International s.r.o., divizi NORGREN CZ a ZETOR KOVÁRNU, s.r.o. a to za přítomnosti primátora statutárního města Brna Bc. Romana Onderky, MBA, který společně s hejtmanem Jihomoravského kraje JUDr. Michalem Haškem převzal nad slavnostní ceremonií záštitu.

Certifikaci nových Ethnic Friendly zaměstnavatelů, také osobně přijde podpořit ředitel Krajské pobočky úřadu práce České republiky v Brně Ing. Jan Marek, zástupce za veřejného ochránce práv Mgr. Michal Čermák, vedoucího oddělení rovného zacházení Kanceláře veřejného ochránce práv, a paní Mgr. Andrea Baršová, zástupkyně zmocněnkyně vlády pro lidská práva. Při této události se tak setkají zástupci nejvýznamnějších organizací zabývajících se otázkou národnostních menšin a lidských práv v České republice.

Celá tisková zpráva je ke stažení zde.

PřílohaVelikost
Tisková zpráva_EFZ_19_10.doc689 KB