Značka Ethnic Friendly zaměstnavatel v Bulharsku.

Ve dnech 21. – 25. 7. 2013 absolvovali dva z našich expertů pracovní cestu do Bulharského Kuklenu. Předmětem cesty bylo předání know-how a veškerých potřebných informací, které naši Bulharští partneři z neziskové organizace Indi Roma budou potřebovat k zavedení značky podobné jako je Ethnic Friendly zaměstnavatel.
Značka ponese název Ethnic Tolerant employer. Bude sloužit stejně tak jako její česká předloha k ocenění zaměstnavatelů s rovným přístupem k příslušníkům etnických menšin.

V rámci této spolupráce proběhne ještě několik setkání. Čeká nás účast na konferenci v Kuklenu kde představíme značku Ethnic Friendly zaměstnavatel odborníkům a širší veřejnosti a ve dnech 15. – 18. 10. 2013 přivítáme skupinu složenou ze zástupců Indi Roma, bulharských expertů pro Ethnic Tolerant employer, zaměstnavatelů, ale i dlouhodobě nezaměstnaných Romů. Společně se podíváme k některým z držitelů značky EFZ a kromě jiného jsou naši partneři pozvaní také k účasti na slavnostní certifikaci nově oceněných zaměstnavatelů, která proběhne dne 17. 10. 2013 v Praze.

Daniel Jakeš (IQ Roma servis)