Napsali o nás

Slouží k zařazení do kategorie Napsali o nás v levém sloupci.

Kampaň IQ Roma servisu na podporu zaměstnanosti vstupuje do další fáze - Radio Proglas

Součástí projektu na podporu zaměstnanosti budou televizní spoty nebo internetové stránky, na které mohou zájemci o zaměstnání vkládat své inzeráty a hledat vhodné zaměstnavatele. Webová stránka současně poslouží zaměstnavatelům jako nástroj pro nalezení vhodného pracovníka spolu s referencemi organizace, která je v přímém kontaktu s dotyčným klientem. Portál nabízí také kladné zkušenosti firem, které mezi své zaměstnance přijali lidi romského etnika, na které se iniciativa zaměřuje. „Myslím, že je ideální čas přestat se vzájemně obviňovat a odhodlat se k činům.

Reportáž o značce EFz v magazínu České televize

V romském magazínu České televize Romaňi Luma, který sleduje život v Česku očima romských reportérů, byla dne 26. 8. uveřejněna reportáž o značce Ethnic Friendly zaměstnavatel. Obsah reportáže se zaměřil jak na značku samotnou, tak také na její nositele, konkrétně společnosti Gerlich Odry s.r.o. a Stavzem s.r.o.

Reportáž můžete shlédnout zde

Značka Ethnic Friendly zaměstnavatel v médiích

Poslední dobou proběhly informace o značce Ethnic Friendly zaměstnavatel napříč několika významnými českými médii. Jejich podrobný přehled vám nyní přinášíme. Většina zpráv byla převážně spojena s představením nového spotu ke kampani.

Česká televize informuje o značce Ethnic Friendly zaměstnavatel

Pořad České televize "Nemám práci" - magazín nejen pro půl milionu nezaměstnaných - představil služby zaměstnanosti organizace IQ Roma servis (19.11.) a koncepci značky Ethnic Friendly zaměstnavatel (3.12. i 19.11.):

ČT2 - 19.11.2008, 18:00 (třetí třetina pořadu) přehrát
ČT2 - 3.12.2008, 18:00 (první polovina pořadu) přehrát

"Práce a sociální politika" o značce Ethnic Friendly zaměstnavatel

O značce Ethnic Friendly zaměstnavatel přinesly informaci noviny se zaměřením na tématiku zaměstnání a sociální politiku vydávané Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. Článek viz zde.

Další tři ocenění: Rok 2007 = 7 Ethnic Friendly zaměstnavatelů

14. prosince 2007 byla uspořádána konference shrnující rok 2007 - období, kdy byla pilotně zavedena značka Ethnic Friendly zaměstnavatel. Od července do prosince se stalo 7 zaměstnavatelů z Jmk nositeli značky a otevřeně se tak přihlásilo k rovnému zacházení se všemi etniky. O nárustu počtu Ethnic Friendly zaměstnavatelů informovala i ČTK. Viz např. zde.

Ethnic Friendly zaměstnavatelé v Profitu

Podnikatelé, kteří získali značku Ethnic Friendly zaměstnavatel, seznamují v dvoustránkovém článku čtenáře týdeníku Profit (Profit 47/2007 z 19. listopadu 2007) s důležitostí rovného zacházení s lidmi různého etnického původu a přínosy nediskriminačního přístupu i značky Ethnic Friendly zaměstnavatel.

Předávání certifikátů prvním Ethnic Friendly zaměstnavatelům

O slavnostním předání certifikátů "Ethnic Friendly zaměstnavatel" prvním čtyřem zaměstnavatelům z rukou primátora statutárního města Brna, pana Romana Onderky, prvního náměstka hejtmana JMK Ing. Milana Venclíka a ředitelky občanského sdružení IQ Roma servis Kataríny Klamkové byla veřejnost informována, vedle novinových zpráv (Právo, MF Dnes aj.), prostřednictvím regionálního televizního vysílání.

Nová značka ocení rovný přístup zaměstnavatelů

Brněnský Deník Rovnost / čtvrtek 6.9.2007

BRNO - Ethnic friendly, neboli etnicky přátelský, zaměstnavatel. Tak zní název nové značky, kterou zavádí občanské sdružení IQ Roma servis.

Nová značka: Ethnic Friendly zaměstnavatel

novinky.cz / 21.6. 2007 08:01
Syndikovat obsah