„Chytil jsem u toho cikána – v dobrém světle.“ – nová fotografická soutěž v rámci kampaně „Romové pracují a chtějí pracovat“

Praha/Brno, 6.11.2012 – V úterý 6. listopadu představí společnost IQ Roma servis novou fotografickou soutěž, která bude v průběhu listopadu probíhat v rámci jejího projektu „Romové pracují a chtějí pracovat“. Vítězné snímky soutěže budou následně vystaveny od 30. listopadu do 13. prosince v brněnském divadle Reduta. Letošní kampaň od prvního okamžiku vznikala s cílem upozornit na stále se zhoršující postoj české veřejnosti vůči Romům. Projekt s názvem „Romové pracují a chtějí pracovat“ viditelným způsobem reaguje na situaci, kdy jsou jednotliví Romové stále nucení čelit diskriminaci a ponižujícímu přenosu negativních kolektivních předsudků.Letošní kampaň IQ Roma servisu je vystavěna na paradoxech, vtipu i pragmatické pozitivní argumentaci šikovných Romů-jednotlivců.Fotografická soutěž s provokativním názvem „Chytil jsem u toho cikána – v dobrém světle“ svým částečně kontroverzním pojetím navazuje na reklamu v dopravních prostředcích, internetové stránky mypracujeme.cz a nově také na rozhlasovou reklamu, která bude v průběhu měsíce listopadu prezentována na Rádiu 1.

Cílovou skupinou celého projektu jsou od jeho začátku obyvatelé České republiky, tedy široká laická veřejnost, která je průběžně seznamována s příklady dobré praxe ze soužití, zaměstnávání a kulturního sdílení mezi majoritou a minoritou se zvláštním důrazem na oblast zaměstnanosti. Klíčovým nosičem kampaně je od jejího spuštění webový portálwww.mypracujeme.cz, průběžně aktualizovaný novými příběhy pracujících Romů. Na webových stránkách se objevují také vlastních medailonky, foto a videodokumenty zasílané samotnými Romy, kteří ve svých příspěvcích odkazují na ideu kampaně. Nově se k těmto příspěvků přidají také soutěžní snímky.

Hlavním tématem fotografické soutěže, jejímž patronem a současně také vedoucím odborné poroty je známý fotograf Jindřich Štreit, jsou pracující Romové. První linie soutěže bude probíhat anonymním  hlasováním na webových stránkách www.mypracujeme.cz/fotosoutez, z každé IP adresy může přijít jeden hlas denně. Soutěž bude napojena i na sociální sítě s možností sdílení soutěžní fotografie. Vyhrávají ty soutěžní fotografie s nejvyšším počtem hlasů. Absolutního vítěze soutěže vybere odporná porota pod vedením Jindřicha Štreita.

Termíny pro zasílání fotografií jsou od 6.11. do 28.11.2012. v rámci kategorie hlasování na webu mypracujeme.cz v podsekci „fotosoutěž“, kam soutěžící budou uploadovat vlastní fotografie. V případě kategorie, ve které hodnotí snímky odborná porota, je termín pro jejich umístění na webových stránkách 25. listopadu 2012. Pro vítěze jsou připraveny zajímavé věcné ceny jako předplatné časopisu FotoVideo, licence nových softwarů Zoner  Photo Studio 15 či poukazy na fotokurzy firmy NICOM a.s. v celkové hodnotě více než 25 000 Kč. Ceny do soutěže věnovali partneři projektu ZONER software, a.s., NICOM a.s. a časopis FotoVideo.