Nově ocenění zaměstnavatelé: Mamacoffee, s.r.o.

Vůni a chuť jedinečné kávy s příběhem, si můžeme vychutnat v několika pražských kavárnách společnosti Mamacoffee s.r.o. Kde se vzala firma s tak „lahodným" názvem? Pár lidí, kteří milují kávu si řeklo, že jim stojí zato spojit své síly, zkušenosti z provozování kaváren a založit si vlastní firmu, která půjde svojí cestou za jasnou ideou.
Rozhodli se kávu nejen prodávat ve svých podnicích, ale sami ji zpracovávat a později i dovážet. Přístup k podnikání firmy je zřejmý z toho, jaké výrobky se rozhodli prodávat. Získali licence na prodej, zpracování a dovoz Fair Trade kávy jako první společnost v České republice. Aby poznali to, co opravdu nabízejí zákazníkům, neváhali se vypravit na dalekou cestu do pravlasti kávy - Etiopie.
Na cestu jsme se vydali i my, a to na cestu zjištění férového přístupu majitelů k zaměstnancům. S majitelkou Martou Kolskou, u hrnečku kávy dovezené z jihoamerického Peru, proběhlo šetření, které mělo zjistit, zda firemní kultura je nastavena tak, aby získání značky Ethnic Friendly nic nebránilo. Podle slov majitelky Kolské, by mělo vše, v otázkách rovného přístupu, fungovat bez problémů. Co na to budou říkat zaměstnanci?
Se dvěma, z více jak šedesáti zaměstnanců, jsme měli možnost mluvit osobně. Jednou z nich byla kavárnice, která pochází přímo ze země, kde se káva zrodila, z Etiopie. Druhý zaměstnanec byl mistr pražič. Jak je to tedy s praktickým fungováním rovnosti a nediskriminačním přístupem? Podle zaměstnanců vládne ve firmě nadstandardní atmosféra, která je rozhodně etnicky přátelská.
S čistým svědomím udělujeme dne 14. 7. 2011 firmě Mamacoffe s.r.o. značku Ethnic Friendly zaměstnavatel.